Šahovski klub „Vidikovac“ i šahovski klub „Kralj“ organizovali su 25.05. – 26.05.2013. godine kategorni turnir za osvajanje IV i III kategorije. Turnir se igrao u prostorijama ŠK Vidikovac, ul. Vidikovački venac 79 (Orašac), autobusi 53, 23, 59, 52.

Turnir vankategornika igralo je 13 takmičara a najboljih četvoro osvojilo je IV kategoriju. Igralo se 7 kola u dva dana. Konačana tabela pokazuje da je borbe bilo do samog kraja a najviše su se istakli Veljko Milosavljević sa osvojenih 6 poena, Nikola Velisavljević sa osvojenih 5 poena, Vukašin Pantelić i Vid Kujundžić.

Tunir IV kategornika za osvajanje III kategorije igralo je 10 učesnika. Prva tri mesta posle sedam kola zauzeli su Bogdan Nikolić, Filip Nikolić i Petar Đurđević koji su ovom prilikom i osvojili III kategoriju.

Čestitamo osvajačima medalja i kategorija ali i ostalim učesnicima na sjajnoj borbi.