Ove godine sportske pripreme organizovane su na dve lokacije: 14. Deliblatskoj peščari od 09.-16.07.2013. godine i 15. Grčka, Halkidiki 10.08.-19.08.2013. godine

Uspešno organizovani kamp sa 15 polaznika (i proslavu 3 rodjendana) upravo je završen u Deliblatskoj peščari. Dobro vladanje, fer plej, mnoštvo različitih šahovskih ali i drugih aktivnosti krasilo je ovaj kamp. Najuspešniji takmičari, raznih aktivnosti (maskembal, stoni tenis, pikado, nindza ratnici, igre bez granica, muzičke stolice…) u kojima su učestvovali osvojili su diplome i zahvalnice. Pobednici kategornih turnira i pobednici u rešavanju šahovskih problema nagradjeni su medaljama i diplomama. Osim toga organizovani su i cuger turnir, turnir pobednika turnira protiv ekipe šahista-slikara, simultanke, hendikep mečevi…

Diplome za najuredniju sobu pripale su: Jani Resanović, Nini Lepojević kao i Nikoli Burtanović, Milanu Vujaklija i Marku Mirčevski zbog jednakih dodatnih kriterijuma.

IV kategoriju osvojili su Marko Mirčevski i Bogdan Grubić (jedan od najmladjih učesnika kampa), dok je III kategoriju ubedljivo osvoji Boris Pešić. Najbolji od III kategornika bio je Nikola Burtanović.

Na cuger turniru iznenadio je odličnom igrom Luka Delija koji je osvojio I mesto sa 8 pobeda, dok je II mesto zauzeo Nikola Burtanović a III Jovan Krsmanović.

Na simultanci protiv nastavnice Marije Lukić remizirao je dobrom igrom Djordje Karanović.

Na meču protiv šahista-slikara, naša tri predstavnika (pobednici cuger turnira) izvukli su samo 1 poen od 9 mogućih. Medjutim, naučili smo mnogo i shvatili da još treba da radimo…

Sve najlepše i srećan rodjendan želimo: Borisu Pešić, Petru Lepojević i Branku Predojević!!!