TV Zabavnik koji je emitovan 10.06.2014. na RTS1 možete pogledati na našem youtube kanalu kluba. Emisija govori o šahu, o svetskim šahovskim prvacima, o školi šaha šahovskog kluba Vidikovac. Razgovor je takodje vodjen sa Marijom Lukić, nastavnicom šaha, o tome kako su šah i matematika povezani i od kada deca mogu početi da se bave šahom i koliko im to znači.

Takodje, emisija populariše ženski šah, Kristina Todorović, član našeg kluba govori o tome, dok Luka Leko napominje kako je bitno da se što više lekcija nauči i da pobede nisu presudne. Jovana Vojinović, aktuelna šampionka Srbije, i reprezentativka Srbije, govori o tome koliko dnevno treba raditi šah i koliko partije mogu da traju kao i koliko su zanimljive.

Pogledajte i sami: