Kategorni turniri za osvajanje IV i III kategorije igrali su se u prostorijama kluba 24.-25.12.2016. na tempo igre od 30 minuta po igraču uz 7 kola.

III kategoriju po konačnom plasmanu osvojili su: Vukašin Radosavljević sa maksimalnih 7 poena iz šahovskog kluba Turbina Vreoci (sekcija Velikih Crljena), dok su drugo i treće mesto podelili, ali je po dodatnim kriterijumima, drugo mesto osvojio Stefan Macanović, dok je na trećem mestu završio Luka Krušić.

IV kategoriju osvojilo je šest igrača. Ubedljivo najbolji bio je Zdravko Sekulić koji je osvojio I mesto sa maksimalnih 7 poena. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Lazar Krsmanović dok je bronzanu medalju zbog malo slabijih dodatnih kriterijuma osvojio Mateja Spasić. Četvrto mesto osvojio je Ilija Slavković, peto mesto Ana Letunica i šesto mesto Nina Bajić.

Čestitamo i zahvaljujemo se našim dragim gostima ŠK Turbina Vreoci i njihovom treneru Goranu Milijanoviću.