Šah i matematika

Novogodišnje predavanje fenomenalnog Stevana Gajovića na temu „Šah i matematika“ privuklo je sve starije članove kluba. Stevan kao verni član šahovskog kluba Vidikovac, ovoga puta bio je u ulozi predavača, na temu šah i matematika. Pripremio je odlično predavanje kako bi mladima približio matematiku i pomogao da je zavole u potpunosti, ako do sada nisu.

Osvajač brojnih medalja sa matematičke olimpijade, ali i I kategornik u šahu, Stevan Gajović, pokazao je da matematika i šah imaju mnogo sličnosti kao i da je logika i sam način razmišljanja, prilikom rešavanja zadataka, jako bitna komponenta.

Mladi članovi, satima su rešavali složene zadatke. Predavanje se završilo uz molbu da uskoro bude još neko.