Šahovski klub Vidikovac 22.01.2017. bio je domaćin šahovskog četvoromeča. Osim ekipe domaćina, šahovski četvoromeč igrale su naše ekipe šahovskog kluba Kralj iz Žarkova i sa Novog Beograda kao i naši sjajni gosti iz Smederevskog šahovskog kluba. 32 igrača borilo se za što bolji plasman svoje ekipe u 3 meča na tempo od 30 minuta po igraču.

Drugarski meč pratila je odlična atmosfera. Uz samo nekoliko nemogućih poteza i veoma neizvesne pozicije, četvoromeč se završio deobom mesta po meč bodovima pa su poeni bili ti koji su odlučili.

Konačni plasman:

1. Šahovski klub Kralj – Novi Beograd, 4 meč boda, 14,5 poena
  2. Šahovski klub Kralj – Žarkovo 4 meč boda, 14 poena
  3. Smederevski šahovski klub, 2 meč boda, 10,5 poena
  4. Šahovski klub Vidikovac, 2 meč boda, 9 poena

Najviše su se istakli igrači koji su na svojim tablama napravili najbolji rezultat:

1. Nikola Burtanović, Šahovski klub Kralj – Novi Beograd, 3 poena
  2. Đorđe Stanisavljević, Šahovski klub Kralj – Novi Beograd, 2,5 poena
  3. Pavle Mijatović Smederevski šahovski klub i Aleksa Nenković, Šahovski klub Kralj – Novi Beograd sa po 2 poena
  4. Andrej Balaban, Šahovski klub Kralj – Žarkovo, 2,5 poena
  5. Slobodan Janjić, Šahovski klub Vidikovac, 2,5 poena
  6. Irina Vujatović, Šahovski klub Kralj – Novi Beograd, 3 poena