Beogradska liga 2009
Šahovski klub Vidikovac je u B grupi

Beogradska liga je seniorska liga gde učestvuju i članovi našeg kluba. Mečevi se igraju nedeljom na tempo od 90 min. po igraču plus 30 min. posle odigranih 40 poteza. Igra se po principu domaćin – gost.

VII kolo:
Izgubili smo 7,5 – 0,5 protiv šahovskog kluba „Umka“ sa jako mladom ekipom.

VI kolo:
Pobeda protiv šahovskog klub „Zemun“ 5,5 – 2,5, koji je takodje igrao u omladinskom sastavu. ČESTITAMO, SVAKA ČAST!

V kolo:
Izgubili smo 8-0 od veoma iskusnije i starije ekipe šahovskog kluba „Borče“.

IV kolo:
Naša ekipa igrala je u podmladjenom sastavu radi sticanja iskustva protiv „Junior-Batajnice“ i izgubila 7:1

III kolo:
Igrali smo protiv šahovskog kluba „Železničar“ i izgubili smo 5:3

II kolo:
Drugo kolo igrali smo protiv šahovskog kluba „Dom“ i izgubili rezultatom 6:2 jer je jednom našem igraču zazvonio podsetnik iako je telefon bio isključen pa je sudija doneo odluku da je to kontumacija (u čistoj remi poziciji), dok je pre toga njihovom igraču na drugoj tabli zvonio telefon ali naš igrač nije želeo da dobije partiju na tako nepošten način i nastavio je da igra i izgubio. Sudija to naravno nije ni čuo, a ni video kada je igrač vadio telefon i gasio na očigled svih i kasnije sve to i priznao. Čestitam mladoj ekipi na fer pleju i odličnoj igri, rezultati će sami doći!!!

I kolo:
Članovi našeg kluba ubedljivo su dobili sahovski klub „Mala rokada“ rezultatom 6,5 prema 1,5 i tako odlično startovali na ovogodišnjoj ligi. ČESTITAMO!!!

Beogradska liga