Šahovski klub „Vidikovac“ i šahovski klub „Kralj“ organizovali su 26.10. – 27.10.2013. godine kategorni turnir za osvajanje IV i III kategorije. Turnir se igrao u prostorijama ŠK Vidikovac, ul. Vidikovački venac 79 (Orašac), autobusi 53, 23, 59, 52.

Turnir vankategornika igralo je 9 takmičara a najboljih troje osvojilo je IV kategoriju. Igralo se 7 kola na tempo od 30 minuta po igraču. Konačana tabela pokazuje da je borbe bilo do samog kraja. Najviše su se istakli Igor Stokić sa osvojenih 6,5 poena, Andrej Balaban sa osvojenih 6 poena i Nikola Spasić sa 5,5 poena koji su ovim putem i osvojili IV kategoriju.

Tunir IV kategornika za osvajanje III kategorije igralo je 11 učesnika. Prvo i drugo mesto su podelili Vid i Milana ali je po dodatnim kriterijumima prvo mesto sa 6 poena ipak pripalo Kujundžić Vidu dok je drugo mesto sa istim brojem poena zauzela Milana Kaličanin, treće mesto kao i III kategoriju osvojio je još i Saša Zdravković sa osvojenih 5,5 poena.

Čestitamo osvajačima medalja i kategorija ali i ostalim učesnicima na sjajnoj borbi.