Gradsko ekipno prvenstvo osnovnih škola odigralo se 12. i 13.04.2014. u osnovnoj školi „Nikola Tesla“ u Vinči. OŠ „Ivo Andrić“ i pored plasmana nije učestvovala zbog bolesti igrača. OŠ „Branko Ćopić“ povela je žensku ekipu koja je kao i svake godine briljirala i od 15 ekipa osvojila odlično treće mesto. OŠ „Miroslav Antić“ igrala je sa obe ekipe. Ženska ekipa bila je znatno oslabljena zbog bolesti Sare Paunović i zauzela osmo mesto. Muška ekipa po prvi put uspela je da dođe do pehara i osvoji odlično treće mesto od 22 ekipe.

Konkurencija je bila jaka, 95% igrča su deca koja treniraju po klubovima. Još jednom smo dokazali da smo prevazišli grad i da očekujemo medalje i na prvenstvu Srbije. Ekipu OŠ „Branko Ćopić“ predstavljale su Marija Todorović (II kategorija), Kristina Todorović (II kategorija), Anisia Savić (II kategorija) i Nevena Đorđević (II kategorija). Ekipu OŠ „Miroslav Antić“ predstavljali su Đorđe Arsić (MK), Vojin Petrović (II kategorija), Miroslav Slavić (II kategorija), Lazar Cvetković (III kategorija), Ivan Stojiljković (III kategorija), Aleksandar Stoiljković (IV kategorija) i devojčice Milana Kaličanin (II kategorija), Jana Ninić (IV kategorija) i Katarija Mihailović (IV kategorija).

Sve škole imaju šah kao izborni predmet i jako dugu tradiciju…

Čestitamo, školama, nastavnicima ali i deci tj članovima našeg kluba!