Šahovski savez Beograda organizovao je 27. decembra 2014. godine Juniorsko ekipno prvenstvo Beograda uzrasta do 16 godina (rođeni 1999. godine i mlađi), u muškoj i ženskoj konkurenciji (za 2014 godinu).
Takmičenje se igralo u subotu, 27.12. 2014. godine u OŠ“Stevan Sinđelić“ od 14, 30 sati. Igralo se 5 kola na tempo igre od 15 minuta po igraču.

U muškoj konkurenciji igralo se na 8 tabli. Struktura muške ekipe je:
–    do 9 godina (2005. godište i mlađi)    –   3 člana
–    do 12 godina (2002. godište i mlađi   –   3 člana
–    do 16 godina (1999. godište i mlađi)  –  2 člana
U ženskoj konkurenciji igralo se na četiri table. Struktura ženske ekipe je:
–       do 9 godina (2005. godište i mlađe)    –   1 član
–    do 12 godina (2002. godište i mlađe)   –     2 člana
–    do 16 godina (1999. godište i mlađe)  –     1 član.

Članovi našeg kluba igrali su takmičenje u oslabljenom sastavu zbog najave takmičenja od samo nekoliko dana unapred.

Devojčice: Marija Todorović, Kristina Todorović, Nevena Đorđević i Tara Veličković posle odigranih 5 kola, osvojile su odlično II mesto bez izgubljenog meča (dva nerešena i dve pobede) i sa osvojenih 10 poena.

Dečaci su igrali u sastavu: Mihailo Savić, Balša Graovac Vidak, Vid Kujundžić, Nenad Maslić, Jovan Krsmanović, Marko Milić, Vukašin Pantelić i Bogdan Grubić i posle petog kola sa osvojenih 22 poena zauzeli su III mesto.

Odličnom igrom, među najjačim klubovima Beograda, u juniorskoj konkurenciji, pokazali smo da igramo odlično i da se isplatio naš višegodišnji rad na časovima.

Čestitamo igračima koji su činili ekipu i partije odigrali maksimalno skoncentrisano i borbeno. Čestitamo i na podršci koju su pružaili jedni drugima tokom celog takmičenja i na izvanrednom timskom duhu između muške i ženske ekipe.

Police našeg kluba postale su bogatije za još dva pehara…