Za vikend 09. i 10.04.2016. održano je okružno (gradsko) takmičenje učenika osnovnih škola Beograda. U subotu se igralo pojedinačno takmičenje, 7 kola na tempo igre od 15 minuta po igraču. Učenici su bili podeljeni u 8 različitih grupa (devojčice i dečaci) i to: I i II razred, III i IV razred, V i VI razred, VII i VIII razred. Sa opštinskog takmičenja prva tri mesta stekla su plasman za gradsko takmičenje, dok je sa gradskog na Republičko takmičenje prolazilo po prvih 10 iz Beograda.

Uzimajući u obzir da je u većini osnovnih škola na školskom takmičenju učestovalo po 200 učenika, prošli su samo najbolji, po troje iz svake grupe. Zatim je usledilo opštinsko takmičenje gde su se svi najbolji borili ponovo za prva tri mesta, samim tim, uspeh je bio stići do gradskog takmičenja. Konkurencija je bila izuzetno jaka. Pojedina deca bila su iscrpljena zbog takmičenja iz biologije, zatim fizike u nedelju, ali su pokušali svakako da pruže najbolje i daju sve od sebe (neki učenici iz tih razloga nisu se pojavili na takmičenju).

Čestitamo članovima našeg kluba koji su na ovako jakom turnir uspeli da steknu plasman na Republičko takmičenje:

  • Anisii Savić na osvojenom I mestu (devojčice V i VI razred),
  • Neveni Djordjević na osvojenom II mestu (devojčice V i VI razred),
  • Vidu Kujundžiću za osvojeno III mesto (dečaci V i VI razred),
  • Kristini Todorović na osvojenom V mestu (devojčice VII i VIII razred),
  • Slobodanu Janjiću na osvojenom V mestu (dečaci I i II razred),
  • Ani Savić na osvojenom VII mestu (devojčice V i VI razred),
  • Milani Kaličanin na osvojenom VIII mestu (devojčice VII i VIII razred),
  • Irini Vujatović na osvojenom IX mestu (devojčice I i II razred) i
  • Mili Žuveli na osvojenom X mestu (devojčice V i VI razred),

ali i svim ostalim igračima.

SREĆNO na REPUBLIČKOM u Nišu 21.05.2016.!