Šahovski savez Beograda organizovao je ekipno žensko prvenstvo Beograda 5-6 juna 2021. godine. Liga se igrala po bergerovom sistemu, jednokružno, na tempo igre od 90 minuta, plus 30 sekundi bonifikacije. Za ekipe u osnovnom sastavu igrale su četiri takmičarke i dve rezerve.

Prvo mesto sa pobedama u svim mečevima osvojila je mlada ekipa Šahovskog kluba Vidikovac i time izborila plasman u Prvu ligu Srbije, koja se održava od 07-16. septembra u Vrnjačkoj banji. Odličnom igrom mladi tim ŠK Vidikovac napravio je rezultat vredan pažnje. Pored brojnih pojedinačnih i ekipnih uspeha, koji su obeležili protekli period, ŠK Vidikovac uspeo je da pronađe svoje mesto na najjačem ekipnom turniru u državi.

Šahovski klub Vidikovac igrao je u sledećem sastavu:

1. Nevena Đorđević – 16 godina
  2. Kristina Brankov – 30 godina
  3. Tamara Janković – 10 godina
  4. Marija Todorović – 21 godina

Rezerve

1. Irina Vujatović – 12 godina
  2. Anisia Savić – 17 godina

Kapiten: dr Marija Lukić

Ženska ekipa Šahovskog kluba Vidikovac plasirala je u Prvu ligu Srbije za 2021-u godinu. Kao najmlađa ekipa u izuzetno jakoj konkurenciji, imaće priliku da odmeri snage sa svojim starijim i dosta iskusnijim koleginicama.

San mladih i talentovanih devojčica je da se oprobaju na ovom prestižnom ligaškom takmičenju.