Kategorni turnir za osvajanje IV i III kategorije
Šahovski klub Vidikovac, 21.02-03.03.2009.

1. Šahovski klub Vidikovac organizuje u periodu od 21.02.-03.03.2009 godine kategorni turnir za osvajanje IV i III kategorije.
  2. Turnir se igra po FIDE Pravilima šaha. Tempo igre je sat vrepo igraču.
  3. Igra se 9 kola po bergerovom sistemu.
  4. Glavni sudija turnira je FA Marija Radosavljević a zamenik Igor Lukić, klupski sudija.
  5. Odluke glavnog sudije su izvršne i konačne.
  6. Odlaganje partija nije moguće.
  7. Pobednik turnira je igrač koji sakupi najveći broj poena, a u slučaju deobe mesta odlučuju sledeći kriterijumi: 1) soneborn berger 2) medjusobni rezultat 3) veći broj pobeda  4) Žreb

Kategorni turnir za osvajanje III kategorije
Turnir je igralo 10 igrača našeg kluba od kojih se jedan razboleo. III kategoriju osvojilo je dvoje prvoplasiranih. Nagradjeni su diplomama i medaljama.

Konačna tabela

Kategoriju su osvojili:
Stević Velimir
Mitrović Kristina

Kategorni turnir za osvajanje IV kategorije
Turnir za osvajanje IV kategorije igrao se u 2 grupe. U obe grupe učestvovalo je po 10 igrača i igrao se berger. Kategoriju je osvojilo po dvoje prvoplasiranih. Nagradjeni su diplomama i medaljama.

Konacna tabela 1
Konacna tabela 2