8. Prvenstvo kluba ove godine održano je 09.06. i 10.06.2012. godine. Učestvovalo je 54 igrača u 4 različite kategorije. Kod predškolaca i devojčica igrao se Berger (svako sa svakim) dok se kod dečaka od I od IV razreda i u grupi V razred i stariji igralo 9 kola po Švajcarskom sistemu na tempo od 15 minuta po igraču.

Turnir je protekao u najboljem redu, pokazan je znatno viši nivo znanja u odnosu na protekli period i naravno kao i uvek bila je fer borba i odlično druženje. Pored redovnih dodeljene su i specijalne nagrade, i to za:

• Najmlađeg učesnika – Dimitrija Tomišića,
  • Najveće šlihtare – Jovan Tošić i Dušan Savičić,
  • Nesebična pomoć klubu – Predrag Jovanović,
  • Afirmaciju šahovskog kluba Vidikovac i pomoć u omasovljavanju škole šaha – Kristina Brankov.

Ovog puta, proslavili smo i dva rodjendana na turniru: Mateja Braković je 09.06. napunio 12 godina, dok je Petar Dukić 10.06. napunio 9 godina. Zajednički smo proslavili rođendane, a slavljenicima su uručene keramičke šahovske fgure. Po okončanju turnira, polaznicima škole šaha uručena su i svedočanstva o završenom razredu škole šaha (od I do VIII razreda).

Pobednicima čestitamo, a ostalima hvala na učešću i lepom druženju!

Konačan plasman po grupama je sledeći:

Lista 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Tabela
Predškolci