Šahovski Klub Vidikovac imao je tu čast da kao specijalnog predavača ugosti Internacionalnog majstora Slobodana Mirkovića. U prostorijama kluba 23.09.2012. Slobodan Mirković je održao predavanje za članove ŠK Vidikovca, tokom kog su svi prisutni zaista uživali. Interesantne šahovske priče, priče iz prakse i šahovska teorija prikazana na jedan potpuno drugačiji i zabavan način obeležile su ovo predavanje, pa se ovom prilikom ceo ŠK Vidikovac zahvaljuje IM Slobodanu na ukazanom vremenu i znanju koje je nesebično podelio sa celim klubom.

U narednom periodu ŠK Vidikovac će ugostiti još mnogo vrhunskih šahista i predavača, a sve to u želji da članovima kluba pruži priliku da se druže i uče od vrhunskih igrača.