Meč između dva prijateljska kluba šahovskog kluba Kralj i šahovskog kluba Vidikovac održaće se na Dan državnosti 15.02.2013. godine sa početkom u 13 časova. Meč se igra na opštini Rakovica u hotelu Slodes. Organizatori su šahovski klub Vidikovac i sportski savez Rakovice, pod pokroviteljstvom opštine Rakovica.

Ekipe će činiti članovi kluba tj škole šaha i biće ukupno 20 tabli. Konačan spisak igrača biće objavljen nekoliko dana pre početka meča. Učesnike očekuje osveženje kao i nagrade u vidu knjiga i časopisa. Igraće se dvokružno na tempo od 15 minuta plus 10 sekundi bonifikacije. Garniture i najsavremenije digitalne satove obezbeđuje organizator šahovski klub Vidikovac. Nije potrebno pisati poteze!

Kapiten ekipe Vidikovca je Kristina Brankov, a ekipe Kralja je Aleksandar Milenković.

Vrlo uspešna saradnja opštine Rakovica i Čukarica se nastavlja i kroz ovu manifestaciju. Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju velikom obračunu dve omladinske škole šaha i time uveličaju naš skup.