Ove godine sportske pripreme organizovane su na dve lokacije: 14. Deliblatskoj peščari od 09.-16.07.2013. godine i 15. Grčka, Halkidiki 10.08.-19.08.2013. godine

Uspešno organizovani kamp sa 29 polaznika (i proslavu jednog rodjendana) upravo je završen. Prvi put organizovali smo kamp u inostranstvu, gde su deca imala priliku da osim šaha i drugih aktivnosti vežbaju i engleski jezik. Na kampu je bilo osim dece osnovsnih škola i mnoštvo različitih sportskih klubova kao i škola jezika iz cele Evrope.  Osim šaha i plivanja, polaznici kampa probali su i fudbal, košarku, odbojku, streljaštvo, streličarstvo, tekvondo, aerobik, tenis, stoni tenis, avantura park, veštačku stenu, trampolinu, mini golf, ekstremne sportove, parkkour, jahanje i sportove na vodi.

Svaki dan je bio ispunjen u potpunosti, a naš šahovski i tekvondo klub stopili su se u jedan. Zajedničko celodnevno druženje i sklapanje novih poznanstava i prijateljstava je nešto što se ne zaboravlja…

Šahovski rezultati sa turnira su sledeći:

Turnir I kategornika: I mesto Mihailo Savić, II mesto Marko Mićović, III mesto Igor Jolović

Turnir II kategornika: I mesto Nemanja Milikić, II mesto Dušan Savičić, III mesto Anisia Savić

Turnir III kategornika: I mesto Marko Mitrović, II mesto Mihailo Jekić, III mesto Boban Petković

Turnir vankategornika: I mesto Dušan Crnobranja.

Sve najlepše u životu i sreću povodom proslave punoletstva želimo Mihajlu Todoroviću!