Članovi našeg kluba otputovali su na prvenstvo Evrope za mlade šahiste. Takmičenje će se održati od 28.09. do 09.10.2013. godine u Budvi. Naš klub predstavljaju Nevena Đorđević u grupi devojčica do 10 godina, Mihailo Savić u grupi dečaka do 14 godina i Luka Stešević u grupi dečaka do 10 godina. Želimo im svu sreću na takmičenju, lep provod, nove drugare i što više lepih partija.

IV kolo

Nevena odličnom igrom remizira protiv drugarice iz Slovačke i sa 2,5 poena iz 4 partije i dalje je najbolja devojčica iz Srbije, Luka je remizirao protiv Madjara, dok je Mihailo još uvek igra protiv Poljaka

III kolo

Nevena igra na odličnom sedmom stolu ali gubi od iskusnije protivnice iz Izraela, Luka je izgubio od Turčina, Mihailo dobija drugara iz Azerbejdžana

II kolo

Nevena je ponovo zabeležila pobedu, sada protiv devojčice iz Slovenije koja ima rejting 600 poena više od Nevene, Luka je pobedio Švedjanina, Mihailo gubi od Rusa

I kolo

U prvom kolu Nevena je zabeležila pobedu protiv devojčice iz Holandije posle 3 sata borbe, Luka je izgubio od drugara iz Rumunije dok je Mihailo remizirao sa protivnkom iz Rusije koji je znatno jači po rejtingu.

Svaka čast idemo dalje!