Kadetsko prvenstvo Beograda održano je u Mirijevu 14. – 15.12.2013. godine. Ove godine za razliku od prošlih opštinsko prvenstvo nije održano na većini opština grada Beograda tako da su direktno pravo učešća imale učesnice sa II kategorijom u šahu kao i učesnici sa I kategorijom u šahu ili medjunarodnim rejtingom.

Naš klub svi učesnici koji su predstavljali stekli su plasman na državno prvenstvo, što samo govori o kvalitetu. Desetak članova kluba koji su takodje imali uslov zbog školskih obaveza nisu odigrali takmičenje.

Srebrne medalje su osvojili: Nevena Djordjević (grupa do 10 godina) i Mihailo Savić (grupa do 14 godina). Plasman na državno prvenstvo stekli su i Marija Todorović (do 16 godina) zauzevši odlično IV mesto (deoba od trećeg do petog), Anisia Savić VII mesto (do 12 godina), Kristina Todorović IX mesto (do 12 godina), Balša Graovac Vidak  VII mesto (do 14 godina), Luka Stešević IX mesto (do 12 godina).

Čestitamo i želimo im puno uspeha na državnom prvenstvu!