Šahovski klub Vidikovac sa svojih 12 članova i dva trenera 26.02.2015. putuje u Rim – Italiju. Bićemo gosti šahovskog kluba Ostia Scacchi i njihovih članova. Četiri dana boravka u Rimu predvidjena su za obilazak grada, znamenitosti, upoznavanje sa Italijanskom kulturom, smeštaj kod drugara u porodice kao i šahovski dvomeč.

Ideja saradnje dva omladinska šahovska kluba je: stvaranje novih prijateljstava, upoznavanje sa istorijom i kulturom druge zemlje, razmenjivanje iskustava i metodologije rada trenera kao i šahovski dvomeč.

Takmičari koji će predstavljati klub: Mihailo Savić (mk), Marija Todorović (I), Kristina Todorović (I), Vid Kujundzić (I), Nevena Đorđević (II), Lazar Cvetković (II), Nenad Maslić (II), Dimitrije Krstić (III), Ognjen Ristić (III), Igor Nikolić (III), Veljko Milosavljević (IV) i Dušan Petrović (IV).