Šahovski klub Ostia scacchi iz Rima, od 26 februra do 1 marta 2014 godine, ugostio je članove šahovskog kluba Vidikovac i Kralj iz Beograda. Međunarodni susret bio je posvećen omladincima ispod 14 godina. U toku četiri dana gostovanja devojke i dečaci imali su priliku da steknu nova prijateljstva i da zajedno posete večni grad, da se upoznaju i učestvuju u zvaničnom susretu između dve ekipe na 12 šahovskih tabli i to na jednom specijalnom mestu, a to je 10-ta gradska opština Rima koja se zove Ostia i nalazi se na obali mora.

Inicijativa je pobudila interes raznoraznih institucijskih organa (provincijalnih, regionalnih, nacionalnih i unutrašnjih), a dobila je, između ostalog i zvanično pokroviteljstvo Ambasade Srbije u Italiji. Ovo bratimljenje rezultat je jednog zajedničkog projekta koji je započeo u mesecu julu, a čiji su organizatori Marija Lukić (Predsednica šahovskog kluba Vidikovac), Igor Lukić (Tehnički Direktor šahovskog kluba Vidikovac), Francesco Nassetti (Tehnički Direktor Ostiascacchi), Nicolo Napoli (Organizator – Trener).

Video snimak dogadjaja