Školski šahovski kup u OŠ Jovan Cvijić u Smederevu održan je 07.03.2015. Učešće je uzelo preko 50 takmičara od kojih je 17 iz našeg kluba. Takmičenje je dobro organizovano, u tri grupe – po uzrastu, 1995. i mladji, 2000. i mladji kao i 2004. i mladji. Naš klub i ovoga puta je osim trenera u timu imao i profesionalnog fotografa kao i profesionalnog kamermana (koji su zabeležili sve naše najbitnije trenutke).
Svakako, naši takmičari odlično su odigrali i posle 7 kola, vratili smo se sa 2 od moguća tri pehara. Vojin Petrović pobedio je u grupi dečaka 2000. i mladji, dok je Balša Graovac Vidak igrao u starijoj grupi (iako je 2000. godište) i lagano trijumfovao!
Ostali takmičari odlično su se borili, pogotovo najmladji koji su 2007. a igrali su u konkurenciji 2004. i mladji. Čestitamo svim učesnicima, i pogledajte kako smo se proveli: