Prvenstvo Srbije u problemskom šahu za uzrast od 10, 14 i 18 godina održano je 07.05.2016. u Kragujevcu. Učestovalo je preko 70 takmičara. Naš klub predstavljali su Mihailo Savić koji je osvojio V mesto kod dečaka do 18 godina (inače se takmiči do 16 godina), Nevena Djordjević koja je postala prvakinja Srbije u problemskom šahu u grupi devojčica do 14 godina (inače se takmiči do 12 godina) kao i Irina Vujatović koja je postala prvakinja Srbije u grupi devojčica do 10 godina (inače se takmiči do 8 godina).

Jako mlada i veoma perspektivna naša ekipa kadeta pokazala je da će i u narednom periodu nastaviti da pravi dobre rezultate. Sledeće godine, poćićemo u većem broju, jer inače radimo na popularizaciji problemskog šaha i već tri puta smo organizovali takmičanja otvorenog tipa na kome učestvuje uvek preko 70 takmičara.