Prvenstvo Srbije u redovnom šahu igrano je od 02.05. – 08.05.2016. u Kragujevcu. Naš klub predstavljalo je 5 igrača i svi mogu da se pohvale odličnim plasmanom. Djordje Arsić osvojio je II mesto u grupi do 18 godina (i +23 poena rejtinga), Mihailo Savić II mesto u grupi do 16 godina (kao i +52 rejting poena), Nevena Djordjević III mesto u grupi do 12 godina (da se rejtingovalo +84), Vid Kujundžić V mesto do 14 godina (i +52 što se rejtinga tiče), Irina Vujatović IV mesto do 8 godina.

Nadamo se da ćemo sledeće godine imati više učesnika, a samim tim i više medalja i pehara.

Kada se pogleda statistika celokupnog festivala sa najmanje učesnika osvojili smo najviše medalja. Na ubrzanom šahu zlato (Nevena Djordjević), u brzopoteznom šahu srebro (Mihailo Savić), u rešavanju šahovskih problema dva zlata (Nevena Djordjević i Irina Vujatović) i u redovnom šahu 2 srebra (Djordje Arsić i Mihailo Savić) i jedna bronza (Nevena Djordjević).
Čestitamo za sve osvojene medalje i pehare!!!