Šahovski klub Vidikovac na nedavno održanom omladinskom prvenstvu Beograda (do 20 godina) osvojio je 3 medalje. Boje našeg kluba branilo je šestoro igrača. Najjače takmičenje za omladince u Beogradu igralo se u hotelu Slavija od 30.06.2016. do 06.07.2016. Tempo igre bio je 40/90 minuta + 30 minuta po igraču do kraja partije.

Posle 9 odigranih kola u konkurenciji omladinaca pobedio je talentovani Mihailo Savić sa 16 godina, dok je Balša Vidak Graovac (16 godina) osvojio treće mesto u istoj konkurenciji.

Kod omladinki odličnom igrom Nevena Djordjević osvojila je treće mesto iako je jako malo falilo da taj plasman bude još bolji…

Svojim plasmanom Mihailo Savić stekao je pravo učešća na omladinskom prvenstvu Srbije!

Čestitamo i srećno!

Konačne tabele i rezultati po kolima: