Gost predavač u nedelju 12. marta 2017. bio je Darko Hlebec (MK), član našeg kluba – prvotimac. Darko je svoje predavanje o kompoziciji studija ali i ostalim temama problemskog šaha, koje nisu svakodnevne, uspešno realizivao i uspeo da zainteresuje mlade ali i da im svoju ljubav prema tom delu šaha prenese u potpunosti.

Članovi kluba aktivno su učestvovali u rešavanju vrlo složenih, a izuzetno lepih studija koje je Darko osmislio (za koje je i nagradjen). Imali smo priliku da vidimo i premijeru tj nešto što će tek biti objavljeno.

„Žao mi je što predavanje nije duže trajalo, nadam se da će biti i drugih prilika.“ rekao je Marko Savičić (MK).

„Darko je jedan od najboljih na svetu u ovoj oblasti i drago nam je što smo imali priliku da ga slušamo. Uživao sam.“ rekao je Balša Vidak Graovac (MK).